Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód

Ubezpieczenie OC to najczęściej kupowane ubezpieczenie, ponieważ musi je posiadać każdy  właściciel samochodu. Mimo to znajomość podstawowych zasad, jakie związane są z tym ubezpieczeniem jest niewielka. A wszystko reguluje Ustawa z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z dnia 16 lipca 2003 r.)
 

najtańsze OCWybór najtańszego ubezpieczenia OC jest łatwiejszy odkąd można korzystać z Internetu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek internetowych, dzięki którym możemy porównywać kilka, a niekiedy nawet kilkanaście ofert towarzystw ubezpieczeniowych, mając pełny obraz tego ile możemy zapłacić za ubezpieczenie OC. Wchodząc na stronę porównywarki w pierwszej kolejności jesteśmy proszeni o wypełnienie formularza, na podstawie którego zostaną przestawione oferty. Wypełniamy wszystko zgodnie z naszą wiedzą i stanem faktycznym i czekamy na wyniki kalkulacji.
 

Na polskim rynku ubezpieczeniowym działa wiele Towarzystw oferujących polisy komunikacyjne. Pomimo, że OC u poszczególnych ubezpieczycieli jest takie samo lub bardzo podobne, ceny polis OC mogą różnić się nawet o kilkaset złotych! Dlatego aby nie przepłacać, tak ważne jest porównanie wszystkich możliwości ochrony samochodu.
 

najlepsze ubezpieczenie na rynku
Mimo tego, że uważam, że powinniśmy korzystać z pomocy porównywarek, to dziś chciałbym się skupić na jednej ofercie, którą ubezpieczyciel reklamuje jako “Ubezpieczenie samochodu, które pokochasz”. Chodzi mi oczywiście o mBank, gdzie kwota za ubezpieczenie OC zaczyna się już od 275 złotych. mBank ma dość dobrą ofertę ubezpieczeń samochodowych.  Niedogodnością może być to, że trzeba u nich założyć eKonto aby się ubezpieczyć, ale na szczęście jest ono darmowe.
Niewątpliwie, co przyciąga kierowców do oferty mBank, to korzystne udogodnienia, dzięki którym nie trzeba uiszczać składki jednorazowo, albo w dwóch półrocznych ratach. mBank wprowadził bowiem miesięczne raty za polisę OC czy Autocasco, czyli AC, co zwłaszcza dla młodych i tych mniej doświadczonych kierowców jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem.
 

Kupując ubezpieczenie samochodu w mBanku zyskujesz dodatkowo:
 

- przeniesienie zniżek z OC na AC
- zniżki za bezszkodową jazdę
- bogatą ofertę ubezpieczeń dodatkowych
- niskie miesięczne raty, o których pamięta za Ciebie mBank
-
możliwość zakupu polisy nawet z trzymiesięcznym wyprzedzeniem
 

Skorzystaj z kalkulatora online i oblicz składkę ubezpieczenia OC/AC:
 

- Zaufaj ekspertom i wybierz ubezpieczenie samochodowe #1 wg Rzeczpospolitej (Ranking z 13.11.2014 r.)
- OC już od 275 zł
- Pakiet OC + AC już od 524,4 zł
- Gwarancja Najniższej Ceny ubezpieczenia – sprawdź już dziś
 

Jak sami widzicie to jest całkiem dobra oferta, a wszystko wskazuje na to że wkrótce będą jeszcze lepsze, ponieważ prawdopodobnie mBank sprzeda BRE TUiR grupie AXA, a zamknięcie transakcji planowane jest w I połowie 2015 r. Zgodnie z planami AXA ma kupić 100 proc. udziałów w BRE TUiR.
"Doszliśmy do wniosku, że logicznym krokiem po zrealizowaniu pełnego potencjału BRE TUiR w ramach Grupy powinno być zawarcie przez mBank strategicznej współpracy z wiodącą firmą ubezpieczeniową. (...) Klienci zyskają dostęp do najlepszych na rynku produktów ubezpieczeniowych, które zaoferujemy im za pośrednictwem platformy elektronicznej i mobilnej, a także tradycyjnych oddziałów" - powiedział, cytowany w komunikacie Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

Polecam niezależny raport o cenach OC w 2015 roku
http://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/najtansze-ubezpieczenie-oc-2015-raport/

Jacek pisze...

Dokładnie, teraz ubezpieczenie OC kupuje tylko przez internet, szybko, i co najważniejsze - taniej.