Programy partnerskie

Czym jest program partnerski?

czy jest program partnerski
Program partnerski to forma współpracy między firmą oferującą produkty, a partnerem. Współpraca polega na promocji, polecaniu i pośredniczeniu w pozyskaniu klienta i/lub sprzedaży bądź innym działaniu poleconego klienta (w zależności od rodzaju programu partnerskiego). Kiedy polecony klient wykona określoną czynność - partner otrzymuje prowizję. Najczęściej spotykaną formą jest wynagrodzenie w postaci % od wartości dokonanych przez poleconego klienta zakupów. Partner nie ponosi żadnych kosztów z tytułu udziału w PP.

Jak działa program partnerski?

Partner po przystąpieniu do programu partnerskiego otrzymuje niezbędne materiały promocyjne w postaci banerów reklamowych i linków partnerskich, w których zawarty jest unikalny identyfikator partnera. Zadaniem partnera jest umieszczenie banerów i linków na własnych stronach internetowych i polecanie tym samym produktów i usług.

"Najważniejsze jednak, żeby promować produkty zgodne z tematyką strony i nie robić tego nachalnie"

Żeby móc zarabiać, trzeba odpowiednio dobrać program do treści serwisu: "Nikt raczej nie zaciągnie kredytu gotówkowego na stronie o hodowli kotów. Program z mniejszą prowizją, ale odpowiednio dopasowany do tematyki będzie znacznie skuteczniejszy."
Najprościej jest sprzedać książkę - tę papierową albo w wersji elektronicznej. Największe pieniądze uzyskuje się jednak ze sprzedaży produktów finansowych. Zarabianie na prowizji ze sprzedaży cudzych produktów, to dochodowy interes. Na dobrej merytorycznie i chętnie odwiedzanej stronie www, niewielkim nakładem pracy można zarobić miesięcznie kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Dla firm, które organizują programy partnerskie, to niedrogi i skuteczny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów.

 

Wartą uwagi metodą, która szybko rozwija się na polskim rynku, jest udział w sieciach partnerskich. Dzięki nim na jednym koncie można gromadzić pieniądze z wielu programów jednocześnie, co znacznie ułatwia życie partnerowi. Zanim zaczniemy cokolwiek reklamować, warto dokładnie sprawdzić firmę, aby się później nie okazało że cała nasza praca poszła na marne.
 
Aby zobaczyć dokładniejszy opis prezentowanych programów partnerskich , wystarczy kliknąć w ich nazwy, co pozwoli na bezpośrednie przeniesienie się na ich strony główne.


Webepartners - to dynamicznie rozwijająca sięc sieć afiliacyjna na polskim rynku internetowym. Dzięki różnorodności programów partnerskich I wdrażaniu najnowszych technologii firma w bardzo krótkim czasie zyskała mocną pozycję na rynku. Własny program partnerski WebePartners stwarza doskonałą okazję dla właścicieli stron, którzy chcą zarabiać dzięki rozwojowi sieci. Dzięki wyjątkowo korzystnemu modelowi rozliczeń otrzymasz wynagrodzenie w wysokości 8,00zł za każdego nowego Wydawcę, który dołączy do sieci i rozpocznie efektywną promocję przynajmniej jednego Sprzedawcy.

Afiliant - wydawcy zarejestrowani w systemie Afiliant.com mają do dyspozycji narzędzia służące między innymi do generowania linków tekstowych, a także boksów i banerów reklamowych. Użytkownicy mogą też budować własne pule reklam. W odróżnieniu od konkurentów, Afiliant.com jest w całości dziełem polskich programistów. Niezależność od globalnych sieci partnerskich umożliwia elastyczne dostosowanie funkcjonalności platformy do potrzeb użytkowników.


Jak już wcześniej wspominałem, największe prowizje możemy uzyskać na sprzedaży produktów finansowych. Problem w tym, że bardzo trudno się z nimi przebić do potencjalnego klienta. Ale jeżeli uda nam się sprzedać np kredyt hipoteczny, wówczas możemy liczyć na bardzo wysoką prowizję.

Money2Money - Program Money2Money jest jednym z najlepszych finansowych programów partnerskich umożliwiającym każdemu internaucie zarabianie w sieci bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. By zacząć działać wystarczy się zarejestrować. Nie ponosisz żadnych kosztów rejestracji, wszystkie narzędzia są udostępniane bezpłatnie. Jedyne co wnosisz do Programu to Twoje zaangażowanie, którego poziom przełoży się wprost na Twoje wynagrodzenie.
 

Money2Money swoim Partnerom gwarantuje:
• jasne i przejrzyste zasady,
• bardzo dobre warunki prowizyjne,
• wysoką konwersję sprzedaży,
• profesjonalną obsługę i wsparcie konsultantów.
 

Money2Money oferuje jedne z najwyższych stawek prowizyjnych na rynku oraz, dzięki różnorodnym i dedykowanym narzędziom, najwyższą konwersję.

mBank - zostając partnerem mBanku będziesz miał możliwość zarabiania nawet kilku tysięcy złotych za polecenie kredytu, lub po 85 zł za polecenie konta bankowego. Żeby zostać Partnerem mBanku, konieczne jest posiadanie własnej strony internetowej i promowanie produktów za pomocą tej strony. Ze względu na wysokie prowizje ten program partnerski stał się głównym źródłem utrzymania dla wielu osób.

Plus500 - Plus500 jest platformą finansową umożliwiającą dużą swobodę w inwestowaniu pieniędzy. Partnerem Plus500 może zostać każda osoba, która ukończyła 18 lat a członkostwo jest bezpłatne. W programie partnerskim platformy finansowej Plus500 dostajemy 100$ za polecenie aktywnego gracza oraz 15% od opłat związanych z jego inwestycjami przez czas nieograniczony. Kolejnym bardzo ciekawym elementem w programie jest możliwość awansowania na wyższe stopnie członkostwa. Kiedy polecimy 10 aktywnych graczy za każdego następnego dostajemy już 150$ i 20% od opłat związanych z inwestycjami oraz gdy przekroczymy liczbę 25 poleconych osób wynagrodzenie wzrasta odpowiednio do 200$ i 25%.

Comperia - Program Partnerski Comperia to w skrócie możliwość zarabiania na sprzedaży produktów finansowych dostępnych na portalu Comperia.pl. Aby rozpocząć współpracę z Comperia.pl musisz się zarejestrować. Po podaniu wymaganych danych otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego Programu Partnerskiego. Z jego wykorzystaniem będziesz mógł skonstruować nową stronę www lub uzupełnić już posiadaną stronę o narzędzia umożliwiające sprzedaż produktów finansowych online. Otrzymasz też dostęp do narzędzi służących do wypełniania Twojej strony treścią.

Ebroker - Kamieniem milowym tego biznesu jest dotarcie do użytkowników zainteresowanych zaciągnięciem kredytu, założeniem lokaty lub konta osobistego. Tylko dzięki takim zgłoszeniom zarabiasz. Orientujesz się w Internecie, a więc na pewno znasz takie miejsca, gdzie użytkownik "na własną rękę" poszukuje dodatkowej gotówki lub szuka opinii na temat dobrego konta oszczędnościowego lub lokaty. Za przyłączenie się do PP, na konto partnera zostanie przelany bonus w wysokości 50 złotych.


Podobno polecając książki, przeciętny partner może zarobić w granicach 200 - 300 zł miesięcznie. Mi , się  jeszcze nigdy nie udało osiągnąć tej granicy, ale może gdzieś popełniam błąd, może z promocją książek docieram do złego odbiorcy, a może po prostu promuje niewłaściwe książki. Spróbuj, może Tobie pójdzie lepiej.

Złote Myśli - Program partnerski Złotych Myśli polega na sprzedawaniu przez Internet ebooków, książek w wersji elektronicznej. Po rejestracji dostajemy produkt wysokiej jakości w postaci książek o różnej tematyce, musimy tylko znaleźć odbiorców. Wyróżniamy dwa rodzaje prowizji Igo poziomu:
- Prowizja bezpośrednia - 12,5%* - prowizję tę można otrzymać, gdy Klient wykona i opłaci zamówienie BEZPOŚREDNIO z linku partnerskiego Partnera, czyli przez tzw. cookie;
 - Prowizja wieczna - 7,5%* - prowizję tę można otrzymać, gdy Klient wykona i opłaci swoje PIERWSZE zamówienie w naszym serwisie z linku partnerskiego Partnera lub zarejestruje się w Złotym Klubie z jego polecenia. W takiej sytuacji już ZAWSZE prowizja ta będzie doliczona temu Partnerowi, gdy ten Klient zrealizuje zamówienie;

Selkar - Twoim głównym zadaniem jest promowanie księgarni. W Programie Partnerskim Selkar.pl mamy dwa rodzaje prowizji: Prowizja bezpośrednia: 8% (prowizja od zamówień złożonych po wejściu bezpośrednio z Twojego linku) Prowizja wieczna 2% (prowizja od wszystkich zamówień klienta, który zarejestruje się po wejściu z Twojego linku)

Nextranet - Wprowadzony przez Program Partnerski Nextranet innowacyjny model biznesowy to forma programu partnerskiego "na sterydach" tzw. internetowy franchising, zapewniający swoim Partnerom:
- wysokie, nawet 30% prowizje ze sprzedaży
- pełną pomoc we wdrożeniu
- zestaw gotowych narzędzi promocyjnych
- zestaw gotowych materiałów marketingowych
- możliwość założenia za darmo swojego sklepu

Kolejną grupą Programów Partnerskich, które chciałbym przedstawić, będą porównywarki cen. Jestem pewien, że każdy z nich korzystał, a teraz otrzyma możliwość dodatkowego zarabiania na nich.

Ceneo - Prowizje:
Przekliki: 65%
Kup na Ceneo: 65%
Polecenie: 10%  

Skąpiec - To proste - promując Skąpiec.pl pozyskujesz dla nowych użytkowników. W ten spsoób zarabiasz aż 65% każdej złotówki zarobionej dzięki nowym użytkownikom.

Nokaut - Otrzymasz aż 75% prowizji! (średnio 15gr netto za unikalnego użytkownika). Przekierowanym przez Ciebie użytkownikom zostaje przypisane Twoje ID Partnera, dzięki temu każda ich wizyta w Nokaut.pl będzie rozpoznana i przez sześć miesięcy będą oni "pracować" na Twoje konto. Zyskujesz na każdym wykonanym przez nich przejściu do sklepu.

Na koniec chciałbym zaproponować dwa Programy Partnerskie z zupełnie innej beczki. Pierwszy to będzie promowanie aukcji internetowych, natomiast drugi, coraz bardziej popularny w naszym kraju, czyli czytanie wiadomości email.

za10groszy - program jest bardzo prosty, jedyne co trzeba robić to polecać "bidy" , których się używa przy licytacji. Im więcej sprzedasz tym więcej zarobisz.
Prowizja od każdego pozyskanego Użytkownika, który kupił BIDy (bez SMS) 5,00 zł
Prowizja od zakupu BIDów przez pozyskanego Użytkownika (bez SMS) 8 %
Prowizja "z sieci Partnerskiej” - od prowizji uzyskanej przez pozyskanego Partnera 10 %.

Ermail - miałem już okazje wspominać o tym serwisie w poprzednim wpisie, więc dziś nie będę się rozpisywał. Ten program partnerski traktuję jako wisienkę na torcie. Nie znam nikogo, kto wypłacał z niego pieniądze, a zarejestrowałem się w nim tylko dlatego, ponieważ nic na tym nie tracę. Plusem tego systemu jest niewątpliwie to , że nic nie musimy robić, a dodatkowo za samą rejestrację otrzymujemy 20 złotych.


Zainteresowanie programami partnerskimi będzie coraz większe. Polacy mają coraz więcej pieniędzy, więcej i chętniej kupują. Również w internecie. Dlatego warto spróbować swoich sił w tego typu działalności. Należy pamiętać również o tym, że promując jakikolwiek produkt sami możecie go zamówić, za co również otrzymacie prowizję. 

Brak komentarzy: