Określ w czym jesteś dobry.

Czy wybrać lepsze wykształcenie i narazić się na niemożność znalezienia pracy, czy nie mieć wykształcenia, ale za to otrzymać sporo możliwości zatrudnienia? Okazuje się, że coraz więcej osób stawia na... zawodówki.
Zdaniem ekspertów, szkolnictwo zawodowe w przyszłości może być receptą na bezrobocie wśród młodych ludzi, głównie dlatego, że dzisiejsze zawodówki powoli zaczynają działać inaczej niż jeszcze 10 lat temu i przygotowywać młodych ludzi rzetelnie do wykonywania wymarzonego zawodu.określ w czym jesteś dobryOkreśl w czym jesteś dobry. Na czym się znasz? Co umiesz robić? To może być cokolwiek. Pieczesz świetne ciasteczka? Hobbystycznie naprawiasz silniki? Malujesz karykatury? 
Żeby zarabiać samodzielnie, musisz być w czymś dobry. 
Nie wiesz w czym jesteś dobry? 
To przeanalizuj swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Jeśli wciąż nie wiesz, to próbuj tak wielu rzeczy jak to tylko możliwe i specjalizuj się w tych, które przychodzą Ci z łatwością. Moment, w którym będziesz w czymś dobry łatwo poznasz po tym, że ktoś się Ciebie zapyta: “Ej. Dlaczego na tym nie zarabiasz?”
 

Wystarczy dobry pomysł i ciężka praca, aby coś w życiu osiągnąć. 

 Przykładem jest Kamil Cebulski z Jędrzejowa (woj. świętokrzyskie). Kamil ma dopiero 25 lat, ale od kilku lat nazywany jest najmłodszym polskim milionerem. Pieniądze zarobił głównie dzięki internetowi. Teraz sam doradza innym młodym ludziom jak dorobić się fortuny.

Milioner radzi jak zarobić fortunę: 

1. Nie można wierzyć, że wiedza wyniesiona ze szkoły wystarczy. Taką samą wiedzę mają wszyscy inni studenci. Trzeba strać się nauczyć czegoś więcej.
2. Gdy tylko jest okazja czytajmy dużo książek dotyczących naszej branży i związanych z firmą, którą prowadzimy, bądź chcemy prowadzić.
3. Dobry interes nie koniecznie wymaga dużego nakładu pieniędzy.
4. Zarobione pieniądze inwestujmy w nasz biznes. Lepiej jeździć starym samochodem, ale spróbować dokupić coś potrzebnego do firmy. 
5. W biznesie trzeba byś poważnym i poważnie traktować innych ludzi, którzy do nas przychodzą.
6. Należy starać się optymalizować koszty firmy i jeżeli jest możliwość zaoszczędzenia na czymś to spróbujmy to zrobić.
 

Najprostszy biznes:
 
Dzisiaj każdy chce pieniędzy, ale na rynku pracy staliśmy się wyjątkowo wybredni. Sprzątanie, sprzedawanie kurczaków, wożenie ryb albo prace remontowe to nie jest biznes godny "młodych, wykształconych". A tymczasem to właśnie na takich rzeczach najłatwiej jest zarobić. I to niemałe pieniądze. ( tutaj jest fajny artykuł na ten temat)
Przeczesując internet, pytając znajomych, takich biznesów można znaleźć setki. Jeden dorobił się sprzedając znicze, inny sprzedawał kwiaty pod cmentarzem taniej niż konkurencja, a jeszcze inny zbierał puszki i wszelkie metale, by później odsprzedawać je skupom. 

Jedna rzecz łączy wszystkich, nie bali się spróbować. Mieli wizję, pasję i cel, a to wszystko poparte ciężką pracą dało im wolność finansową. Każdy z nas ma potencjał, wystarczy go tylko z siebie wydobyć. Pamiętajcie, żadna praca nie hańbi, a już szczególnie taka, która nam przynosi bardzo duże dochody, dlatego czym prędzej określ w czym jesteś dobry.

Brak komentarzy: