Czy warto inwestować?

pomnażaj oszczędności
Często zastanawiamy się co powoduje, że bogaci ludzie zarabiają coraz więcej pieniędzy, podczas gdy inni pracują coraz więcej i więcej nie mogąc zaoszczędzić nawet niewielkiej kwoty swoich zarobków.
 

Bogaci ludzie pomnażają swoje pieniądze ponieważ znają zasady budowania dochodu i potrafią swoje pieniądze zaprzęgnąć do pracy. Powiesz tak. Oni mają pieniądze i im jest łatwiej, a ja tych pieniędzy nie mam to jak coś czego nie ma ma dla mnie pracować?
 

Tak masz rację większość ludzi nie jest w stanie zachować pieniędzy, które zarobią i wydają je w bardzo krótkim czasie. Będą oni musieli całe życie zarabiać na siebie. Lepiej jednak zaoszczędzić trochę i odpowiednio zainwestować , po to , by zmusić swoje pieniądze do pracy. Jak i ile zaoszczędzić? Tutaj każdy powinien zrobić sobie rachunek sumienia i w swoich wydatkach znaleźć chociaż 10 złotych dziennie. Pomyśl, że jeśli zainwestujesz te pieniądze, będą one pracować dla Ciebie, podczas gdy Ty nawet nie kiwniesz palcem.
 

Czy warto inwestować niskie kwoty pieniężne?
  Zapewne wielu z Was posiada wolną gotówkę, większą lub mniejszą kwotę. Część osób postanowi wydać te pieniądze na coś „extra”, pozostali będą się zastanawiać, gdzie je najlepiej ulokować, aby przyniosły jakikolwiek zysk.
 

Moim zdaniem warto inwestować i odkładać nawet najmniejsze sumy. Małe kwoty można przeznaczyć na inwestycję we własną osobę np. prawo jazdy, kursy językowe czy inne szkolenia umożliwiające nam podjęcie lepiej płatnej pracy i zrobienia kroku do przodu. Wielu ludzi chciałoby mieć "wszystko", ale nie robią zupełnie nic aby zmienić swoje życie. To duży błąd.
 

Taka inwestycja ma niewątpliwie ogromne zalety, ale sądzę, że warto rozważyć również możliwości powiększenia niewielkiego kapitału.
 

Co zyskasz inwestując niewielkie kwoty
 

Doświadczenie – inwestując pieniądze nabywamy niezbędnego doświadczenia i obracanie większymi kwotami w przyszłości staje się łatwiejsze.
Radość z otrzymanych odsetek – pierwsze zyski potrafią przynieść sporo radości, co jeszcze bardziej motywuje nas do dalszego działania.
Motywację do oszczędzania - zgodzisz się pewnie ze mną, że powiększająca się suma pieniędzy na koncie to interesujący widok. Włącza nam się wtedy w głowie zielone światło na inwestycje i szukamy nowych rozwiązań. Jesteśmy w stanie odkładać jeszcze więcej gotówki, tak żeby cała kwota stale się powiększała.


Ciekawym rozwiązaniem jest również inwestowanie na rynku forex, poprzez automatyczne kopiowanie najlepszych inwestorów , dzięki czemu możemy zobaczyć jak oni inwestują, a przy okazji zarabiać dzięki ich wiedzy i doświadczeniu.
 

W następnym wpisie postaram się opisać ciekawe sposoby na inwestowanie.

Brak komentarzy: